HTML/PHP/MySQL kod editörü
HTML/PHP/MySQL code editor
  1. Tez No: 169429
  2. Yazar: HAKAN ŞUMNULU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ATA ÖNAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 165
Özet
Son yıllarda gelişen bilgisayar teknolojisi programlama dillerinde önemli değişimlerin yaşanmasına neden olmuştur. Bu değişim bilgisayar donanımına olduğu kadar, özellikle İnternet ortamına da yansımıştır. Bunun sonucu olarak programlama dillerinde kullanılan yapısal bloklar geliştirilmiştir. Bu gelişim genel amaçlı dillerde olduğu kadar, script dillerde de yaşanmıştır. Php script bir dildir. Internet programlama da en çok tercih edilen diller içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle veri tabam işlemleri için MySQL desteği, Internet programlama dilleri arasında önemli bir yere sahip olan Php' nin uygulama tasarımcıları tarafindan kullanımının artmasında önemli bir etken olmuştur Delphi uygulama geliştirme aracı ise çok hızlı bir uygulama geliştirme platformudur. Çok kuvvetli bir derleyicisi (compiler) bulunmaktadır ve her tarz projede kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Son zamanlardaki internet gelişimlerine uygun olarak da devamlı bileşenlerini yenilemekte ve uygulama programcılarına sunmaktadır. Html Php/MYSQL Editör programım Php/MySQL kodlan yazımı sırasında ister sunucu tarafinda ister Windows ortamında test edebilme imkânı sunmak, özellikle MySQL tablosuna bağlantı kurup, bu bağlantıda kullanıcının yazdığı temel SQL cümlelerini Php kodlan araşma yerleştirebilmek, bu kodlan çalıştırabilmek ve ekran görüntülerim çıkarabilmek üzere tasarlanmıştır.
Özet (Çeviri)
Recent years, developing computer technology result in important changes programming language. Effects of this change are seen either hardware or internet. As result of this effect, structural blocks used in programming language were developed. This developing is lived in both general purpose languages and also script languages. Php is a script language. It is one of the most preferable language for internet programming. The reason of rising of the usage by application designer is MySQL support. Delphi application developer tool is a quick application developing platform. It has a very powerful compiler and it is designed for every type of project. In accordance with recent improvements, their components are continuously updating and it present this to application programmer. HPMed program can be tested easily Php/MySQL codes either in server side or Windows and also displayed on the screen.