Bir boyutlu konveksiyon difüzyon problemleri için kat çözüm metotları
Layer resolving methods for convection diffusion problems in one dimension
- Tez No: 183410
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MUSA ÇAKIR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2006
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Yüzüncü Yıl Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 58
Özet
Bu çalışmanın amacı, bir boyutlu konveksiyon difüzyon problemleri için katçözüm metotlarını incelemek ve bazı belli sonuçlara ulaşmaktır. Bunun için adaptiveçözümde önceleri kullanılmış olanlar nümerik metotlardaki düzgün şebekeyedayanan bazı zorlukları ortadan kaldırmıştır. Daha sonra ε â düzgün metotlarınkuruluşunun mümkün olan en basit yolu bulunarak çok daha kompleks problemleriçözmek için aynı yaklaşımları kullanabileceği gösterilmiştir.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study is to arise results of some known and to examinemethods of layer resolving for convection diffusion problems in one dimension.Therefore beings use previous in adaptive resolve is removed some difficult enduringuniform mess in numerical methods. Furthermore is showen to be used of sameapproximations to resolve more complex problems to be finded its possibility simplypattern of constructing of ε â uniform methods.