Uluslararası klasik gitar sanatçısı Ahmet Kanneci'nin ulusal ve uluslararası çalışmalarının ülkemiz gitar eğitimine katkılarının incelenmesi
Analysis of Ahmet Kanneci's national and international works and its implications to guitar education in Turkey
  1. Tez No: 187181
  2. Yazar: MUSTAFA ERHAN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. KUBİLAY AKTULUM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 107
Özet
vYÜKSEK L SANS TEZ ÖZETULUSLARARASI KLAS K G TAR SANATÇISI AHMET KANNEC 'N N ULUSALVE ULUSLARARASI ÇALIŞMALARININ ÜLKEM Z G TAR EĞ T M NEKATKILARININ NCELENMES .Mustafa ERHANMüzik Anabilim DalıAfyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler EnstitüsüHaziran 2006Danışman: Prof. Dr. Kubilay AKTULUMBu çalışmada, Türk Klasik Gitar Sanatı ve Eğitimi Ekolünün önemli temsilcilerindensanatçı-eğitimci Ahmet KANNEC 'nin Türkiye'de klasik gitar eğitimi ve sanatına katkılarıincelenmiştir. Giriş bölümünde Dünya ve Türkiye'de klasik gitar tarihine genel bir bakışyapılmış, giderek Türkiye'de klasik müziğin genel durumuna kısaca değinilerek klasik gitarıngünümüze kadar geçirmiş olduğu evreler incelenmiştir. Sanatçının genel özgeçmişiaçıklandıktan sonra Türkiye'de klasik gitar sanatına ve eğitimine önemli katkılar sağlayanDünya ve Türkiye'de yapmış olduğu çalışmalar ayrıntılı olarak açıklanarak ortaya konmuştur.
Özet (Çeviri)
viABSTRACTTHE ANALYSIS OF AHMET KANNEC ?S NATIONAL AND INTERNATIONALWORKS AND ITS IMPLICATIONS TO GUITAR EDUCATION IN TURKEYMustafa ERHANDepartment of MusicAfyon Kocatepe University The Institute of Social Sciences2006Advisor: Prof. Dr. Kubilay AKTULUMIn this study contributions of artist-educator Ahmet KANNEC , one of theoutstanding represantatives of Turkish Classical Guitar Art and Education, to classical guitarand art education in Turkey are investigated. In the introduction part, there is a general look atthe history of guitar in the world and Turkey and in the following parts, the stages of theclassical guitar from past to present are investigated touching on the general aspect of Turkishclassical music. Having cited the artist?s curriculum vitae, his studies in the world and Turkey,which contribute to classical guitar and art education in Turkey dramatically, are statedexpressly.