İnternet tabanlı kontrol eğitimi
Internet based control education
- Tez No: 196668
- Danışmanlar: PROF. DR. ÇETİN ELMAS
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2006
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik Eğitimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 116
Özet
NTERNET TABANLI KONTROL EĞ T M(Yüksek Lisans Tezi)Gürcan ÇET NGAZ ÜN VERS TESFEN B L MLER ENST TÜSÜOcak 2006ÖZETBu tez çalışması ile Kontrol Sistemleri dersinin öğrenimine olanak sağlayacakinternet tabanlı uzaktan eğitim modeli geliştirilmiştir. Geliştirilen bu çalışma dakontrol sistemleri konuları sekiz bölüme ayrılmış, gösterim, benzetim, resim veşekil desteğiyle ders sayfaları hazırlanmıştır. lk yedi bölümde kontrolsistemleri konuları birinci bölümden başlayarak sistemli bir şekilde verilmiştir.Bölüm sekizde ise ilk yedi bölüm içinde yer alan Java dili kullanılarakhazırlanmış dört gösterim ve on üç benzetim çalışması tek bir bölümdetoplanmıştır. Bu çalışmada ayrıca öğrencilerin birbirleriyle ya da eğitmenleeşzamansız etkileşimini sağlayan forum ve download sayfaları hazırlanmıştır.Bu sayede eğitmen anlaşılmayan konular hakkında bilgi edinerek siteningeliştirilmesini sağlayabilecektir. Bu çalışma her ne kadar eşzamansız uzaktaneğitim için tasarlanmışsa da istenildiği takdirde geleneksel yüz yüze sınıf ortamıöğretimi için de derse destek amaçlı kullanılabilecektir.Bilim Kodu : 704Anahtar Kelimeler : Web Tabanlı Eğitim, Doğrusal Kontrol Sistemleri, JavaSayfa Adedi : 102Tez Yöneticisi : Prof. Dr. Çetin ELMAS
Özet (Çeviri)
INTERNET BASED CONTROL EDUCATION(M.Sc. Thesis)Gürcan ÇET NGAZI UNIVERSITYINSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGYJanuary 2006ABSTRACTIn this thesis an internet based distance learning model provides opportunitiesfor the course of distance learning of control systems has been developed. Thus,control systems course is asynchronously conducted by the internet. In thisstudy, control systems course is divided into eight units and course is developedby animation, simulation, picture and shape aided. In the first seven units,control systems subjects are given starting from the first unit. In the unit eight,four animations which were developed by using Java, and thirteen simulationworks were given. Also, forum and download pages, which provide student tostudent or student to tutorial/instructor interaction, are prepared. Thusinstructor may develop the site by having information about the deficientsubjects. Although, this web site is prepared for asynchronous distancelearning, it can be used for supporting the course in the face to face traditionalclass atmosphere.Science Code : 704Key Words : Web-Based Education, Linear Control Systems, JavaPage Number : 102Adviser : Prof. Dr. Çetin ELMAS