Belediyelerde performans yönetimi
Performance management of municipalities
  1. Tez No: 204470
  2. Yazar: DİLEK ÇETİN ÇİVİ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HAMZA ATEŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, Public Administration
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 104
Özet
T.C.KOCAEL ÜN VERS TESSOSYAL B L MLER ENST TÜSÜS YASET B L M VE KAMU YÖNET M ANA B L M DALITEZ N TÜRKÇE ADI:BELED YELERDE PERFORMANS YÖNET MÖZET:Performans yönetimi süreçlerini optimal iş performansı ile açıklar. ş süreçlerininplanlanması ve tahmini üzerine kuruludur. Performans yönetimi mali kaynakların, insankaynağı ve araç gibi kaynakların etkili kullanımı yollarının keşfini sağlar.Performans yönetimi kaynakların dağılımı, verilerin analizi ve bunların sonuçlaraçevrilmesi imkanı verir. Süreçler sayesinde iyi bir geri besleme mekanizması yaratılmışolmaktadır. Böylece sorunlar büyümeden saptanmakta ve çözülmektedir.Anahtar performans göstergeleri sayesinde kurumsal projelerin etkinliği ve çalışanlarınoperasyonel hedeflere ulaşmadaki gücü ortaya çıkar.Performans yönetim sisteminde belediyeler tüm olanaklarını sisteme dahil etmeliöncelikler, kriterler ve amaca götürecek hedefler gelişim planı içinde sıralanmalıdır.Belediyeler yönetim sistemlerini etkin, etkili, ekonomik ve hesap verebilir tarzdakimekanizmalarla oluşturmalıdırlar. Belediyeler genel ve zorunlu kriterler oluşturmakdurumundadırlar.Tezi Hazırlayan:Dilek ÇET N Ç VTez Danışmanı:Doç. Dr. Hamza ATEŞTez Kabul Tarihi ve no:27/09/2006 2006/17Jüri Üyeleri: Yrd. Doç. Dr.Muharrem ESYrd. Doç. Dr.Ahmet NOHUTÇU
Özet (Çeviri)
T.C.KOCAEL ÜN VERS TESSOSYAL B L MLER ENST TÜSÜS YASET B L M VE KAMU YÖNET M ANA B L M DALITEZ N NG L ZCE ADI:PERFORMANCE MANAGEMENT OF MUNICIPALITIESABSTRACT:Performance management (PM) is a set of processes that help organizations optimizebusiness performance. PM is focused on business processes such as planning and forecasting.It helps discovering efficient use of their financial, human, and material resources.PM involves consolidation of data from various sources, querying, and analysis of thedata, and putting the results into practice.PM enhances processes by creating better feedbackloops. Continuous and real-time reviews help to identify and eliminate problems before theygrow. PM provides key performance indicators (KPI) that help companies monitor efficiencyof projects and employees against operational targets.The Performance Management System should be embedded in the circumstances of themunicipality; it must be commensurate with its resources, it must be suited to itscircumstances and, most importantly, it must be in line with the priorities, objectives,indicators and targets contained in the IDP.The municipality must promote a culture ofperformance management among its politicians and within its administration .Themunicipality must administer its affairs in an economical, effective, efficient and accountablemanner. Municipalities have set a number of general, compulsory key performance indicators.Tezi Hazırlayan:Dilek ÇET N Ç VTez Danışmanı:Doç. Dr. Hamza ATEŞTez Kabul Tarihi ve no:27/09/2006 2006/17Jüri Üyeleri: Yrd. Doç. Dr.Muharrem ESYrd. Doç. Dr.Ahmet NOHUTÇU