The new integration tests and materials in the Netherlands, Germany, Baden-Wurttemberg, and the United Kingdom: The Muslim other and the change from multiculturalism to assimilation
Hollanda, Almanya, Baden-Wurttemberg ve Birlesik Krallik'ta yeni uyum testleri ve materyalleri: Musluman diger ve çok kültürlükten Asimilasyona degisim
- Tez No: 206314
 - Danışmanlar: DOÇ. IŞIL BAŞ
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Batı Dilleri ve Edebiyatı, Western Linguistics and Literature
 - Yıl: 2006
 - Dil: İngilizce
 - Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
 - Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Kültürel Çalışmalar Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 112
Özet
Loni Diane Snyder Tez Özeti?Hollanda, Almanya, Baden-Wurttemberg ve Birleşik Krallıkta yeni ?Uyum? testleri vemateryalleri: Müslüman ?Diğer? ve Çok Kültürlülükten Asimilasyona değişim.?Hollanda, Almanya, ve Birleşik Krallıkta yeni uyum testleri ve materyalleri yakınzamanda uygulamaya konulmuştur. Bu tez, söz konusu materyalleri, amaçlarının neolduğunu ve neden yakın zamanda ortaya çıktıklarını anlama çabasıyla inceleyecektir.Özellikle, Hollanda ve Baden-Wurttemberg testlerinin Müslüman nüfusu hedeflediğigösterilecektir: Bu testler, içerilerinde inşa edilen kimlikleri gözler önüne sermek içinanaliz edilecek ve neden özellikle Müslümanlar ve bu kimliklerin hedef alındığınıaçıklama çabasında bulunulacaktır. ?Uyum? materyalleri, liberalizmin, göçmenlere?Çekirdek? kültürü benimsemeleri üzerine isteklerde bulunmalarıyla güçlendirildiği,genel olarak ideoloji bazında çok kültürlülükten, kültürel etkileşimli asimilasyona doğrubütünsel bir değişim göstermektedir. Akabinde, buna, kritik ?Diğer? olarak liberalsistem anlayışının dışında tanımlanan, özellikle Müslümanlarla karşılaşmalardan doğankrizler tarafından ortaya konan liberalizmin doğasında olan düşmanlıklar sebepolmuştur. ?Uyum? testleri ve materyalleri, Batı liberal demokrasisi tarafındauyumsuzlukları çözme ve ?Diğer'ini? liberalizmin ?Çekirdek? kültürü ile daha uyumluhala getirecek isteklerde bulunmak üzere liberalizmi güçlendirerek tamir etme çabasıdır.
Özet (Çeviri)
Abstract of the thesis of Loni Diane Snyder`The New ?Integration? Tests and Materials in the Netherlands, Germany, Baden-Wurttemberg, and the United Kingdom: The Muslim Other and the Change FromMulticulturalism to Assimilation?In the Netherlands, Baden-Wurttemberg, Germany, and the United Kingdomnew ?integration? tests and materials have recently been instituted. This thesis willexamine these materials in an attempt to understand what their purpose is and why theyhave recently come into existence. In particular, it will be shown that the Netherlandsand Baden-Wurttemberg tests specifically target Muslim populations: these tests will beanalyzed to display the identities that are constructed within the tests and an attempt willbe made to explain why it is specifically Muslims, and specifically these identities thathave been targeted. The ?integration? materials in general display an overall change inideology from multiculturalism to acculturative assimilation, wherein liberalism hasbeen empowered to make demands on immigrants for adaptation of the ?core? culture.This in turn has been caused by antagonisms inherent within liberalism itself which arebrought to crisis through confrontation with a critical Other which is defined as outsidethe understanding of the liberal system: particularly Muslims. The ?integration? testsand materials are an attempt on the part of western liberal democracy to resolve theconflicts and repair the liberal system by empowering liberalism to make demandswhich would make the Other more compatible with the ?core? culture of liberalism.