Prof.Dr.Ahmet Ünal'ın hayatı,kişiliği ve eserleri
Prof.Dr.Ahmet Ünal's life personality and work of arts
  1. Tez No: 217206
  2. Yazar: GÜLÇİN ILKI
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. GÜNGÖR KARAUGUZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyografi, Eğitim ve Öğretim, Tarih, Biography, Education and Training, History
  7. Yıl: 2007
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İlköğretim Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 62
Özet
Prof. Dr. Ahmet Ünal, eşine nadir rastlanan tarihçilerden biridir. Araştırmalarında da daima gizli kalmış ortaya çıkmamış, alışılagelmiş, bilindik konuların dışındakilerini incelemiştir. Tarihine, geçmişine, milletine oldukça bağlı olan Ünal, bunu tarihe ve sosyal bilimlere kazandırdığı eserlerle göstermiştir. Ayrıca ülkemizde ve dünyada yanlış olan bütün sosyal konulara sessiz kalmamış, her şeyi apaçık ortaya koymayı tercih etmiştir. Biz de bu çalışmamızla A. Ünal'ın eserleri ve sosyal bilimlere katkılarını ayrıntılı bir şekilde vermeye çalıştık.
Özet (Çeviri)
Prof. Dr. Ahmet Ünal is one of the historians whose alike is met rarely. In his studies, he always examined topics that are confidential, disappeared and out of usual, known subjects. Ünal who was rather adhered to his history, past, nation represented that with his works which brought in history and social sciences. Also, he did not keep silence regarding all social issue wrong in our country and in the world and preferred to display everything clearly. With this study, we attempted to give Ahmet Ünal?s works and his contributions to Social Sciences in detail.