Çocuk Duygusu Dergisi'nin incelenmesi
The Magazine of Çocuk Duygusu
- Tez No: 221325
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ALİ YILDIZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Türk Dili ve Edebiyatı, Turkish Language and Literature
- Yıl: 2005
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Fatih Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 305
Özet
Bu çalışmada 1329-1330(1912-1913) yıllarında yayımlanmış eski harfli ÇocukDuygusu dergisi incelenmiştir.Tez üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Çocuk Duygusu dergisiincelenmiştir. Dergideki yazar kadrosu listelenmiş, derginin yayımlandığı dönem ile ilgilibilgiler verilmiştir.İkinci bölümde yazar adlarına ve konu başlıklarına göre fihrist yer almaktadır.Üçüncü bölümde seçme metinler bulunmaktadır
Özet (Çeviri)
The periodical of Çocuk Duygusu written in old alphabet and published between1329-1330(1912-1913) is scrutinized in this study.The thesis consists of three sections.In the first part,the periodical of Çocuk Duygusuis scrutnized.The list of writers in the periodical is listed and information is given about thetime in which the periodical was published.In the second part,three is an index according to the name of writers and the titles ofthe subjects.In the third part,there are selected texts