Bazı topolojik süreklilikler ve ayrışımları üzerine
On some topological continuities and their decompositions
  1. Tez No: 224115
  2. Yazar: HANDE KIRBAŞ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GÜLHAN ASLIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Bölümü
  12. Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
Bu tezde, bir topolojik uzay için bazı koşulları sağlayan bazı yeni sınıflar tanıtılmış ve bunlar H, ?H, ???, ??, r? ve c? aileleri olarak isimlendirilmiştir. Bu ailelerin birbirleriyle ve bilinen diğer bazı ailelerle aralarındaki ilişki incelenmiştir.Bu yeni aileler yardımıyla H, ?H, ???, ??, r? ve c? süreklilikler tanımlanarak, süreklilik, tamamen süreklilik, ?-süreklilik, AB-süreklilik, B-süreklilik, ?B-süreklilik, ?-süreklilik ve ??-sürekliliğin ayrışımları verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, for a topological space, some new classes which provide some conditions are introduced and named as H, ?H, ???, ??, r? and c? families. The relationships between these families and some other familiar families are studied.With the help of these families, H, ?H, ???, ??, r? and c? continuities are defined and the decompositions of continuity, complete continuity, ?-continuity, AB-continuity, B-continuity, ?B-continuity, ?-continuity ve ??-continuity are given.