Dünyada ve Türkiye'de elektronik yayıncılık
Electronic publishing in the world and Turkey
- Tez No: 231644
- Danışmanlar: DOÇ. DR. M. ZİHNİ TUNCA
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2009
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Süleyman Demirel Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Bölümü
- Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 138
Özet
Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde hayatımıza dahil olan yeni kavramlardan biri de elektronik yayıncılıktır. Bu tez çalışması, önemi her geçen gün daha da artan elektronik yayıncılık kavramını açıklamayı amaçlamıştır.Bu amaç çerçevesinde literatür taraması yapılarak, elektronik yayınlar, elektronik yayın türlerinden elektronik gazeteler, elektronik dergiler ve elektronik kitaplar, bu yayınların dünyadaki ve Türkiye'deki gelişimi, avantajları ve dezavantajları, elektronik dergilerden elektronik akademik dergiler ve bu dergilerin etki alanı incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
One of the concepts that entered into our life nowadays in which technology develops fast is the electronic publishing. This thesis study is purposed to explain concept of electronic publishing having growing importance.Subjects of electronic publishing, electronic journals, electronic magazines and electronic books as electronic publication and development of this publications in the world and Turkey and their advantages and disadvantages, and electronic academic magazines as electronic magazines and influence area of the magazines, and the status of aforesaid electronic publication types are examined in the study by performing literature review under this purpose.