Türk kamu yönetiminde yeniden yapılanma stratejileri (stratejik yönetim-performans-müşteri odaklılık)
Restructuring strateges in turkish public administration (strategic management-performance-customer focus)
  1. Tez No: 254392
  2. Yazar: SERKAN TARIM
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. FAZIL YOZGAT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, İşletme, Public Administration, Business Administration
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Cumhuriyet Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim Bilimleri Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 174
Özet
Hayatın her alanında olduğu gibi, ülkelerin kamu yönetimleri de tarih boyunca bir yeniden yapılanma sürecindedir. Bu reform sürecinden Türk kamu yönetim sistemi de etkilenmiştir. 21. yüzyılın Türk kamu yönetimi stratejik yönetim, performansa dayalı ücret sistemi, müşteri odaklı yönetim yaklaşımı ve iyi yönetişim ilkeleri perspektifinde bir yeniden yapılanma sürecine girmiştir. Günümüzde, üyelik müzakereleri içinde bulunduğumuz Avrupa Birliği ile olan ilişkiler de bu sürecin hızlanmasında etkili olmuştur.Anahtar SözcüklerYeniden Yapılanma, Stratejik Yönetim, Performansa Dayalı Ücret, Müşteri Odaklılık, Yönetişim, Türkiye ve Avrupa Birliği.
Özet (Çeviri)
Groove in all fields of life such as public administration in countries throughout history is that a restructoring process. Turkish public administration system in this process refer are also affected. 21 th centruy, the Turkish public administartionstrategic management, performance-based wage system, customer-oriented management approach and the principles of good governance perspective, the process has entered into a restructuring. Currently, the European Union membership negotiations with the current relationship was also effective in accelerating this process.Key WordsRestructuring, Strategic Management, Performance-Based Fees, Customer Focus, Governance, Turkey and European Union.