Improvement of backhoe-loader back and front arms
Kazıcı-yükleyicinin arka ve ön kollarının tasarımının iyileştirilmesi
- Tez No: 255962
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AHMET ERKLİĞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
- Yıl: 2010
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 109
Özet
Bu çalışma Kazıcı-Yükleyicinin ön ve arka kollarının analizleri ve analiz sonuçlarına göre güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Öncelikle maksimum piston gücüne göre kolların bağlantı noktalarında tepki kuvvetleri hesaplandı. Daha sonra hesaplanan maksimum yüklere ve simetri ve simetri olmayan sınır şartlarına göre sonlu eleman analizleri gerçekleştirildi. Gerilim yoğunluğu olan bölgelerde gerilim değerlerini azaltacak şekilde güçlendirmeler yapıldı ve tekrar sonlu eleman analizleri gerçekleştirildi. Sonlu eleman analizleri ANSYS Workbench paket programı ile yapıldı.
Özet (Çeviri)
This study aims to analyze back and front arms of Backhoe-Loader and improve them with respect to analysis results. Firstly, reaction forces of arm joints calculated according to maximum piston forces. Then, finite element analysis was performed according to the calculated maximum loads and symmetrical and unsymmetrical boundary conditions. Reinforcements were performed in the zones of stress intensity to reduce stress and again finite element analysis was performed. ANSYS Workbench finite element package program is used in finite element analysis.