Kazanılmış değer analizi metodunun bir tersane projesine uygulanması
Method of earned value which is applied to a shipyard project
  1. Tez No: 263106
  2. Yazar: AHMET GÜRBÜZER
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HAKAN KİTAPÇI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 134
Özet
Yöneticilerin performansına etki eden pek çok etmen olabilir. Bu çalışmada amaç; değişkenlerden maliyeti baz alarak 45 m Mega Yat projesine uygulamak ve Kazanılmış Değer Analizi Yöntemiyle irdelemektir. Araştırma için gerçekte var olan ve şu an yapımına devam edilen BN80 projesi seçilmiştir. Maliyet hesaplamalarında proje planından sapmalar grafiklerde ve tablolarda gösterilmiş ve tez içerisinde yorumlaması yapılmıştır. Kriz, yapımına devam edilen teknenin hesaplanan maliyetlerini olumsuz yönde değiştirmiş ve olması gerekenden daha yüksek maliyetlerle projenin tamamlanmasına sebep olmuştur.
Özet (Çeviri)
There may be a number of factors that affect managerial performance. The aim of this study; the 45 m Mega Yacht Project, it names BN80 and she is construction now one shipyard draws a sample of cost and considers by the Earn Value Management Method. You can easily follow the differences between the project plans on the charts and explanation in the thesis. The economic crisis changes the direction of the budget and will be finished more than the calculation.