OHSAS-işçi sağlığı ve iş güvenliğinde insan kaynakları'nın yeri ve önemi
OHSAS-The place and importance of human resources in occupational health and safety
  1. Tez No: 265899
  2. Yazar: SERENAY ŞAHİN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. YILMAZ ÖZKAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Labour Economics and Industrial Relations
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Sakarya Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 110
Özet
İş Sağlığı ve Güvenliği'nde İnsan Kaynakları'nın Yeri ve Önemi, günümüz rekabet koşullarında önemli bir konudur. Bu konunun önem kazanmasında en büyük rol, yoğun rekabet şartları altında insana değer verilmesi ve bu şekilde maliyeti en aza indirmektir, yani iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili olarak oluşabilecek maddi kayıpları en aza indirmektir.
Özet (Çeviri)
The place and and importance of Human Resourses within the context of Occupational Health and Safety is an outstanding matter in contemporary competitive environment. The two foremost roles that make imporatant this matter are the given value to human under intense competition and minimisation of costs in this way, in other words avoiding financial losses that arise from occupational helath and safety.