Anadolu güzel sanatlar liseleri viyolonsel eğitiminde motivasyonun yeri ve önemine ilişkinkin öğretmen ve öğrenci görüşleri
Opinions of teachers and students regarding the role and the importance of motivation in violoncello trainig at anatolian fine arts high schools
  1. Tez No: 278293
  2. Yazar: ZEYNEP ÖZDER
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SELÇUK BİLGİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Müzik, Education and Training, Music
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Bilimleri Bölümü
  12. Bilim Dalı: Güzel Sanatlar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
Bu araştırma, Türkiye'deki Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri müzik bölümlerinde viyolonsel eğitiminde motivasyonun önemine yönelik öğretmen ve öğrenci görüşlerini belirli boyutlarıyla inceleyip ortaya koymak, viyolonsel eğitiminde motivasyonun etkisini ve motivasyonu olumsuz yönde etkileyen fiziksel koşullar ve öğrenciler arası farklılıklar gibi sebepler tespit edilerek öğretmen ve öğrenci için daha iyi koşullarda daha istekli olarak çalışmalarını sağlamak, öğrencilerin ders içi motivasyonlarını arttırmak için neler yapılabileceğini ortaya koymak amacı ile yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
This study aims firstly to analyze in certain aspects opinions of teachers and state their relations, regarding the importance of motivation in Violoncello education the Anatolian Fine Arts High Schools in Turkey. Secondly, the objective is to allow teachers and students to work more willingly in better conditions by determining the factors causing negative motivation in Violoncello education; such as physical conditions and differences between students. Finally, this study aims to provide feedbacks to increase motivation of students during class.