Kriz yönetimi ve Gaziantep inşaat sektöründe bir uygulama
Crisis management and a practice in Gaziantep construction sector
- Tez No: 279308
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET CİVAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Bölümü
- Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 143
Özet
Günümüzde değişen olaylar ve bunun işletmeler üzerindeki etkisi çok hızlı ve bazen de yıkıcı olmaktadır. Dünya'nın herhangi bir yerinde meydana gelen olumlu veya olumsuz gelişme işletmeler üzerinde etkisini göstermektedir. Çeşitli nedenlerle gelişen bir kriz durumundan kaçınmak çoğunlukla mümkün olmamaktır. Muhtemel bir krizle karşılaşmamak için gerekli önlemlerin alınması ve kriz durumunda ise krizi fırsata dönüştürmeye yönelik çalışmaların yapılması gerekir. Bu çalışmanın amacı özellikle inşaat sektöründe bir kriz ortamı ile karşılaşmamak için nelerin yapılması gerektiği ve kriz ortamında krizi nasıl fırsata çevrilmesi gerektiğinin araştırılmasıdır.
Özet (Çeviri)
In today?s, changing events and their impact on businesses is very rapid and sometimes destructive. Occurring anywhere in the world's positive or negative impact on businesses development shows. Developed for various reasons, mostly to avoid a crisis situation is to not be possible. To avoid a possible crisis situation and crisis in the necessary measures to transform the crisis into an opportunity for the work to be done. The purpose of this study, particularly in the construction industry to avoid a crisis with the crisis in what should be done and that the crisis is study of how to convert them into opportunities.