Puslu Manzara-lar: Kısa film
Landscape in the Mist: Short film
  1. Tez No: 304004
  2. Yazar: UMUT KIRCA
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. T. CENGİS ASİLTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 49
Özet
Parasızlık nedeniyle kısıtlı imkânlarla yasayan kamer ve metin iki üniversite öğrencisidir ve bir evde ikamet etmektedirler. Evde ısınamadıkları için yakacak bir şeyler bulmak umuduyla dışarı çıkan metin yakacak bir şeyler bulmuştur sonunda. Evin ısınmasıyla neşeleri biraz yerine gelen ikiliyi değişik sürprizler beklemektedir, hiç beklemedikleri halde dışarıdan bedava yemek gelmesi, eski bir arkadaşlarının onlara para getirmesi ve ev sahiplerinin onlardan kira istememesiyle karşılaşan ikiliyi farklı bir son beklemektedir.
Özet (Çeviri)
The main characters of the film are Kamer and Metin. They are living with limited facilities because of impecuniosity and living at the same house. Because of they can't heating Metin go out to looking for something to burn. Finally Metin found something, when the house is lastly warm the binary will encounter with some surprises. Unexpectedly free fast food come from outside, an old friend of Metin's knocks the door and give them some money. Binary's householder come and tell them he don?t want the rent anymore. The binary will come across with a different ending.