Fuzzy normlu lineer uzaylar ve süreklilik
Fuzzy normed linear spaces and continuity
- Tez No: 312850
- Danışmanlar: PROF. DR. CEMİL YILDIZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 85
Özet
Bu tez çalışmasında; fuzzy normlu lineer uzaylar ve süreklilik ele alınmıştır. Tez altı bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde girişe yer verilmiştir. İkinci bölümde daha sonraki bölümlere yardımcı olması için fuzzy uzaya ait tanım ve teoremlere yer verilmiştir. Üçüncü bölümde fuzzy normlu lineer uzay ve ilgili kavramlar verilmiştir. Dördüncü bölümde ise, fuzzy sınırlı lineer uzaylar ve ilgili kavramlar verilmiştir. Beşinci bölümde ise, fuzzy lineer operatörlerin sürekliliği ve sınırlılığı ile ilgili kavramlar verilmiştir. Son bölümde ise fuzzy dual uzay ve ilgili kavramlar verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, we have related fuzzy normed linear spaces and continuity. The thesis consists of six sections. In the first part the introduction takes place. In order asist next sections, definition and theorems of fuzzy space are included in the second section. In the third section, fuzzy norm linear space and relevant concept are given. In the fourth section, fuzzy limited linear spaces and relevant concept are given. In the fifth section, concepts related with continuity and finiteness of fuzzy linear operator are given. In the last section, concepts related with fuzzy dual spaces are given.