E-dönüşüm sistemlerinin bilgi güvenliği açısından incelenmesi e-devlet kullanıcıları üzerine bir araştırma
Examination of e-transformation systems for the security of information a survey on users of e-government
  1. Tez No: 327359
  2. Yazar: BİLGEN YILMAZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. CEM SEFA SÜTCÜ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, İletişim Bilimleri, Public Administration, Communication Sciences
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Gazetecilik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilişim Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 152
Özet
Günümüz bilgi ve iletişim teknolojilerindeki hızlı, karşı konulmaz, değişim ve dönüşüm ile devlet yapıları değişmiş, bununla birlikte kamusal hizmetlerin sunumunda da dönüşüme ihtiyaç duyulmuştur.Bu tez çalışmasında, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki değişim ile geleneksel devlet anlayışının, elektronik devlet anlayışına dönüşümü ele alınmıştır. Bu dönüşüm sağlanırken devletin vatandaşlarına karşı yerine getirmekle yükümü olduğu hizmetlerin, vatandaşları tarafından memnuniyeti, güvenilirliği ve güvenlik farkındalığı sınanmıştır.
Özet (Çeviri)
The government structures have been changed due to quick and irresistible changes of current information Technologies, therefore it has been required for a transformation to the presentation of public services.In this thesis work, it is discussed that transformation between the change of information communication technology and the traditional goverment concept, while the tansformation to be achieved, it?s tested the contentment, reliability and awareness of reliability of it?s citizens in the goverment obligations wich it has to fullfill against it?s citizens.