Tam olmayan Pochhammer sembolleri̇ i̇le tanımlanan bazı özel fonksi̇yonlar
Some speci̇al functi̇ons defi̇ned by incomplete Pochhammer symbols
  1. Tez No: 343572
  2. Yazar: EBRU YILDIZ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYŞEGÜL ÇETİNKAYA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ahi Evran Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 53
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, tez boyunca kullanılacak olan bazı ön bilgiler ve tanımlar verilmiştir. Üçüncü bölümde, tam olmayan Gamma fonksiyonlarının temel özellikleri tanıtılmıştır. Dördüncü bölümde, tam olmayan Pochhammer sembolleri ve tam olmayan hipergeometrik fonksiyonların tanımları verilmiştir. Ayrıca bu fonksiyonların bazı özellikleri ve diğer fonksiyonlarla ilişkileri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of fourth chapters. The first chapter is devoted to the introduction. In the second chapter, some preliminaries and basic definitions that will be used throughout the thesis are given. In the third chapter, basic properties of incomplete Gamma functions are mentioned. In the fourth chapter, definitions of incomplete Pochhammer symbols and incomplete hypergeometric functions are presented. Besides, some properties of these functions and connections with the other functions are analysed.