Ankara ili Çubuk İlçesindeki ailelerin ev ekonomisi çalışmaları ve bu çalışmaların aile bütçesine katkısı üzerine bir araştırma
- Tez No: 34613
- Danışmanlar: PROF. DR. YAHŞİ YAZICIOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilim ve Teknoloji, Ev Ekonomisi, Science and Technology, Home Economics
- Yıl: 1994
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Teknoloji Eğitimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 123
Özet
ANKARA ÎLÎ ÇUBUK İLÇESİNDEKİ AİLELERİN EV EKONOMİSİ ÇALIŞMALARI VE BU ÇALIŞMALARIN AİLE BÜTÇESİNE KATKISI ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA YÜKSEK LİSANS TEZİ Meral ER GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ TEMMUZ-1994 ÖZ Bu araştırma Ankara İlinin Çubuk ilçesindeki ailelerin ev ekonomisi ile ilgili bir takım çalışma larının olup olmadıkı varsa bu çalışmaların aile bütçe sine katkısını ve ailelerin bu çalışmalara ilgisini saptamak amacı ile yapılmıştır. Araştırma için Çubuk ilçesindeki 600 aileyle yüzyüze görüşülülerek anket uygulanmış ve toplanan bilgiler değerlendirilerek bu çalışmalar ve çalışmalara olan ilgi belirlenmeye çalışılmıştır. Araştırma sonunda elde edilen veriler doğrultusunda çözüm yolları önerilerek ev ekonomisi çalışmalarının önemi vurgulanmıştır. Bilim Kodu Sayfa Sayısı Tez Yöneticisi 5001020 112 Prof. Dr. Yahşi YAZICIOĞLU
Özet (Çeviri)
A RESEARCH ABOUT THE STUDIES OF HOME ECONOMY OF THE FAMILIES IN ÇUBUK COUNTRY IN ANKARA AND THE ADDITION OF STUDIES TO FAMILY ECONOMY (M.Sc. Thesis) Meral ER GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY (JULY-1994) ABSTRACT This survey is about, the done on home economy of 600 families, studies oddition to family economy and the interest of families to such studies. Deperdion the information gained solution are soggested There fore, the importenc of home economy studies is printed out. is painted out. Science Code Number of Pages Advisor to Thesis 500120 112 Prof. Dr. Yahşi YAZICIOĞLU II