İlkokulda sınıf içi etkinliklerin denetimi
In the primary school classroom activities to control
  1. Tez No: 348979
  2. Yazar: SERCAN özkaya
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SEMRA ÜNAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yeditepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Eğitim Yönetimi ve Denetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 119
Özet
Sınıf, öğretmen ve öğrencilerin uzun zaman geçirdikleri ve eğitim öğretimin yapıldığı alan olması bakımından oldukça önemlidir. Öğretmen, öğrencilerin olumlu bir atmosfer ortamında eğitim görmelerini sağlayabilmek için ,sınıf içi etkinlikleri etkili bir şekilde kullanabilmelidir. Okullarda yıllarca resmi evrak denetiminin yapılması etkinliklerin önemini azaltmış denetimler yeteri kadar etkili olamamıştır. Bu sebepten dolayı denetçi olarak okul müdürünün, evrak işlerininin denetimini, azaltırken öğretmenin iyi ve güçlü olabildiği konu olan sınıf içi etkinlikleri üzerinde daha çok durması gerekir. Sınıf içi etkinliklerin nasıl denetlenmesi gerektiği konusu bu çalışmada belirlenmiştir.Çalışma denetçi ve öğretmenlere yol gösterecek nitelikte hazırlanmıştır.
Özet (Çeviri)
A classroom is really significant since it is a place where a teacher and students spend a great deal of time together and teaching is done. The teacher must be able to use the classroom activities more effectively in order to provide a positive atmosphere for the students to study in. The fact that official document inspections at schools have been conducted for years has reduced the importance of activities and inspections have not been efficient enough. Therefore, the principle of the school, as an examiner, ought to decrease the inspection of paperwork, whereas the teacher should focus more on classroom activities that he/she is better and stronger at. This research involves the subjects of how activities are to be inspected and it has been prepared in a way to guide inspectors and teachers.