A Study of the Azerbaijan accounting system: An application
Azerbaycan muhasebe sistemi üzerine bir çalışma
  1. Tez No: 36398
  2. Yazar: SERDAR TURHAN
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. CAN SİMGA MUGAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
  10. Enstitü: İşletme Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 42
Özet
Ö Z E T Azerbaycan Muhasebe Sistemi Üzerine Bir Çalışma Serdar Turhan Danışman: Doç. Dr. Can Simga Hugan Bu tez Azerbaycan muhasebe sistemini Azerelecktrosvet.Fabrikasının hesaplarını inceleyerek açıklayan bir çalışmadır. öncelikle uluslararası muhasebe prensipleri tartışılmış daha sonra Azerelecktrovet' in bilanço, gelir tablosu ve kar dağıtım tablosu incelenmiştir. Bu çalışma Azerbaycan ve Türk Cumhuriyetleri ile ilgilenen yatırımcılara veya Azerbaycandaki ilgili kişilere kendilerini uluslararası sistemlere uydurmaları için yardımcı olabilir.
Özet (Çeviri)
A Study of the Azerbaijan Accounting Systems An Application by Serdar- Turhan Supervisor: Ass. Prof. Dr. Can Simga Mugan March 1994 This thesis is a study of the Azerbaijan accounting systems focusing on a factory, Azerelectrosvet, and its accounts as a case study. First the accounting policies in different countries are described and then the balance sheet, income statement, profit distribution and cost accounting of Azerelectrosvet &re analysed in detail. This study may be used by Turkish Investors interested in Azerbaijan and other Turkic Republic and to help the Azerbaijan authorities to adopt international accounting systems.