Sağlık kurumları itibar yönetiminde kalite ve inovasyon
Reputation management institutes of health quality and innovation
  1. Tez No: 365773
  2. Yazar: NEZAAT KESİCİ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. AYGÜL YANIK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hastaneler, Sağlık Kurumları Yönetimi, İşletme, Hospitals, Health Care Management, Business Administration
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Hastane ve Sağlık Kur. Yön. Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 205
Özet
İyi itibar, kurumun kamuoyu tarafından desteklenmesini, müşteriler tarafından tercih edilmesini, kuruluşun kriz dönemlerini en az hasarla atlatmasını sağlar. Bunun yanı sıra çalışanların kuruma bağlılıklarını arttırır, yetenekli çalışanları kuruma çeker ve yatırımcıların da kurumu tercih etmesini sağlar. Kazanılması uzun ve planlı bir süreci gerektiren itibar, doğru yönetilmediğinde kolayca yitirilebilecek bir değerdir. Dolayısıyla itibarın etkili bir şekilde yönetilmesi gerekir. Sağlık kurumlarında kurumsal itibar, kaliteli hizmet sunulması ve kaynakların etkili kullanımının sağlanması yönünden önem taşımaktadır. Sağlık kurumlarının itibarları doğrudan verdikleri hizmet ile doğru orantılı olmakla beraber itibar oluşum süreci birçok faktöre bağlıdır. Bu çalışma sağlık kurumlarında itibar yönetiminde kalite ve inovasyonun önemini, yönetici ile kalite yönetimi birim sorumlularının kalite ve inovasyon algı düzeyleri ile sosyo-demografik özelliklerinin kalite ve inovasyon üzerine etkisini araştırmak amacıyla yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
Good reputation of the institution, supported by public opinion, the customers are preferred by organizations overcome the crisis period provides the least amount of damage. Besides this increases employee loyalty, attracts talented employees drying and allows investors to prefer the institutions. Acquiring a planned process that requires a long and reputation, if not managed properly is a value that can be easily lost. Therefore reputation needs to be managed effectively. Health institutions, corporate reputation, quality service delivery and ensuring effective use of resources in terms of importance. As the health care institution is directly proportional to their services but as the process of formation depends on many factors. This study quality and innovation in healthcare institutions the importance of reputation management, executive management unit responsible for the quality perception of the level of quality and innovation with quality and innovation of socio-demographic characteristics was conducted to investigate the effect .