İşveren markalaması
Employer branding
  1. Tez No: 370808
  2. Yazar: ÖZLEM BUĞDAYCIOĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MELTEM YAMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 117
Özet
Bu tez çalışmasında işveren markası kavramı incelenmiş işveren markasının ana unsurlarından biri olan çalışan değer önermesi olgusu detaylarıyla incelenmişverimli bir çalışan değer önermesi oluşturmak için teorik önerilerde bulunulmuştur. Çalışan değer önermesi oluşturmaya yönelik öne sürülen kavramları sorgulamak amacıyla aktif çalışan profesyoneller üzerinde yapılan anket uygulaması bulguları paylaşılmıştır. Bu bulgulara dayanarak insan kaynakları profesyonellerinin çalıştıkları kurumun çalışanları üzerinde“ çalışılabilecek en iyi yer ”algısını ne ölçüde oluşturabildiklerini ölçebilecekleri bir puanlama sistemi önerilmiştir. Bu sistemin mevcut durumun değerlendirilip işveren markasını kuvvetlendirmede yol haritasının oluşturulmasına katkıda bulunacağı öngörülmektedir.
Özet (Çeviri)
The perception of the image of employer brand which also plays a great role in diminishing the rates of the employer turnover has also played a great part of the human resource management. In this study, concepts of employer branding was studied and the result of a questionnaire over Turkish professionals discussed. Finally an evaluation system to determine the power of current employer value proposition in organisation suggested. This system can be usefull on determining current position and future strategy for employer branding in the organisation.