Hizmet kalitesinin geliştirilmesinde bilişim sektöründe proje yöneticiliğinin katkısı
Improving the quality service the contribution of a project manager in the information sector
  1. Tez No: 385619
  2. Yazar: VEDAT AYDIN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. TİĞİNÇE OKTAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 115
Özet
Projelerin amaçlanan hedeflere, belirlenen süre içerisinde ulaşması işletmelerin rekabet edebilme yetenekleri açısından büyük önem taşımaktadır. Günümüzde, projelerin planlanması, müşterilere sunulması ve kabul edilen projelerin uygulanması bilimsel çalışmaların ana konusu haline gelmiştir. Hizmet sunumunda kalitesinin geliştirilmesi, müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak projelerin etkin yönetimi ile mümkündür. Sigorta sektöründe proje yönetimi, yazılım programları sayesinde müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak faaliyetlerin planlamasını, planlanan süreçlerin sorunsuz bir şekilde uygulanmasını sağlayan uygulamaların ve denetimlerin bütünüdür. Bu tez çalışmasında, uluslararası faaliyet gösteren bir sigorta şirketinde uygulanan sigorta projesi perspektifinde, proje yöneticisinin müşteri ilişkilerinin düzenlenmesi ve hizmet kalitesinin geliştirilmesindeki katkıları örnek olay üzerinden araştırılmıştır. Proje yönetiminde kaynak planlaması, sistemin kurulum ve denetimi, hizmet seviyelerinin belirlenmesi ve karşılaşılan sorunların çözümünde proje yöneticisi birincil sorumludur. Çalışmada projenin belirlenen sürede tamamlanması ve başarısında proje yöneticisinin önemli katkıları olduğu sonucuna ulaşılmıştır.
Özet (Çeviri)
Achieve the objectives of the project within the specified time in terms of companies' competitive advantage is of great importance. Today, project planning, the presented to customers and the implementation of approved projects has become the main subject of scientific studies. Improving the quality of services through effective management of projects possible. Project management in the insurance sector, In the insurance sector, project management, software programs, the best way to meet the needs of its customers planning of activities planned for the implementation of processes seamlessly is a set of practices and controls. In this study, applied to an insurance company an international operating in the perspective of the insurance project, the project manager of customer relations and regulation contributions to improving the quality of services through case has been investigated. resource planning, system installation and monitoring, service level determination and solution of the problems encountered in the project manager is responsible for the primary. In the study of the project to be completed in the specified time and significant contribution to the success of the project manager to the conclusion that has been reached.