Purchase behaviour of children magazines
Çocuk dergileri satın alma davranışları
  1. Tez No: 408592
  2. Yazar: MÜGE KOÇAŞ
  3. Danışmanlar: DR. SELÇUK TUZCUOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Pazarlama Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 77
Özet
Türkiye` de bir çok çocuk eğitsel içerikli dergi okumaktadır. Çocuk dergileri çocukların okul dışında geçirdiği vaktı daha verimli hale getirmektedir. Dil, okuma ve düsünme becerilerini geliştiren dergiler bugünkü basın yayin dünyasında önemli yer tutmaktadır. Bu araştırma gecmisten günümüze çocuk dergilerinin gelişim sürecini incelemekle birlikte çocuk dergisi alan anne ve babaların bununla birlikte çocukların dergi seçimini nasıl yaptığını ve satın alma kararlarını nasıl verdiği uzerinde durmaktadır.Bu araştırmadaki asıl soru aileler ve cocuklar ıcın dergı satın alma kararının nasıl verildiğidir.
Özet (Çeviri)
Many children benefit from educational child`s magazines in Turkey. Child's magazines that develop thinking, language and reading skills of children, makes more quality time spent outside of school, educate and entertain them, has an important place today`s printed communication tools. This research, as well as analyzing progress of child magazines throughout history, studies decision making of parents and children buying children magazine. Furthermore, this research provides inside for understanding which criteria are based on choosing between child magazines. This study has been designed to answer main question what is the children and parents purchase behavior of children magazines.