Kurumsal iletişim aracı olarak sosyal medyanın kullanımı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül örneği
Corporate communication using social media as a tool 11th President Abdullah Gül example
  1. Tez No: 408619
  2. Yazar: SALİM AKDOĞAN
  3. Danışmanlar: DR. ALPER BİLGİN TÜMER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, İletişim Bilimleri, İşletme, Public Administration, Communication Sciences, Business Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Türk Hava Kurumu Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 163
Özet
Artık günümüzde birçok gelişme ve özellik internet tabanlı hale gelmiştir. Büyük bir dönüşümün yaşandığı günümüz sayısal teknolojisinde artık iletişim ve paylaşım ön plana çıkmaktadır. Sosyal medyanın telefonların ucunda olması, günlük hayatta yapılan iletişimin sanal dünyadan yapılır hale gelmesine yol açmıştır. Kişiler tarafından yoğun biçimde kullanılan sosyal medyanın kurumlar tarafından da kullanılması istenen ve teşvik edilen bir durum olmalıdır. Genelde örgütsel iletişim, özelde ise kurumsal iletişim anlamında sosyal medyanın kullanımını araştırmak ve Cumhurbaşkanlığı kapsamındaki kullanımını ortaya koymak bu araştırmanın temel amacını oluşturmaktadır. Tezin giriş bölümünde araştırmanın kavramsal çerçevesi çizilmiş, ikinci bölümde ise; literatür taraması yapılmıştır. Üçüncü bölümde ise; araştırmanın yöntemi ve analizi yapılmıştır. Son bölümde ise sonuçlara ve önerilere yer verilmiştir. Araştırma sonucunda sosyal medyanın etkin ve verimli olarak kullanıldığı takdirde kurumsal iletişim açısından doğru bir karar olacağı sonucuna varılmıştır.
Özet (Çeviri)
Nowadays, many development and property has become web-based. In today's digital technology that is experiencing a major transformation, communication and sharing have burst into prominence. Being social media just in the mobile phones has carried with daily communication is made in virtual world. Social media which is used by people heavily must be desired and encouraged also by organizations. In terms of organizational communication generally and corporate communication specifically, researching usage of social media and propounding usage of that in the Presidency is the main aim of the research. In abstract of the thesis, conceptual frameworkof the thesis is drawn, in second section, literature review is conducted. In the third section, research method and analysis was conducted. In the last section, conclusions and recommendations are included. As a result of research, in case of social media is used effectively and efficiently that is right decision for corporate communication is deduced.