Ankara'da aktif olarak çalışan işyeri hekimlerinin uygulamaları ve iş doyumları
Practices and job satisfaction of active occupational physicians in Ankara
- Tez No: 412502
- Danışmanlar: PROF. DR. MUSTAFA NECMİ İLHAN
- Tez Türü: Tıpta Uzmanlık
- Konular: Halk Sağlığı, Public Health
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Tıp Fakültesi
- Ana Bilim Dalı: Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 162
Özet
Araştırmada Ankara'daki işyeri hekimlerinin uygulamalarının ve iş doyumlarının değerlendirilmesi amaçlanmıştır. Çalışma kesitsel tipte bir araştırmadır. Araştırma Ankara'da aktif olarak çalışan 258 işyeri hekimi ile yürütülmüştür. Araştırmada veri kaynağı anket formu kullanılmıştır. İstatistiksel analiz olarak, tanımlayıcı bulgular kısmında kategorik değişkenler sayı, yüzde ve sürekli değişkenler ise ortalama ± standart sapma ve ortanca (en büyük, en küçük değer) ile sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
In this study it was aimed to evaluate practices and job satisfaction of occupational physicians in Ankara. The study is a cross-sectional type of study. The study was conducted on 258 occupational physicians actively working in Ankara. A questionnaire was used to gather data in the study. For statistical analysis, descriptive findings were presented as numbers, percentages for categorical variables, and as mean ± standard deviation and median (maximum, mimimum) for continuous variables.