Topolojik rough gruplar
Topolojical rough groups
  1. Tez No: 424289
  2. Yazar: NURETTİN BAĞIRMAZ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ABDULLAH FATİH ÖZCAN
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İnönü Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Topoloji Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 91
Özet
Dört bölümden oluşan bu çalışmanın ilk bölümünde, çalışmanın amacı ve literatürdeki yeri açıklandı. İkinci bölümde, daha sonraki bölümlerde kullanılacak olan bazı temel tanım ve teoremler verildi. Üçüncü bölümde, yaklaşımlı topolojik alt grup kavramı verildi. Sonra bir topolojik grupta, bir küme ve bir topolojik grup için alt ve üst yaklaşım kavramları verilerek bunların bazı özellikleri incelendi. Dördüncü bölümde, topolojik rough grup kavramı verildi. Daha sonra topolojik rough alt gruplar, topolojik rough normal alt gruplar ve topolojik rough alt grupların homomorfizmleri kavramları verilerek bazı özellikleri incelendi.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to characterize topological rough groups. In the first chapter, the purpose of the study and place in literature was announced. In the second chapter, general information about rough sets, groups, topological groups, rough groups, and their properties which are necessary for the other chapters are given. In the third chapter, lower and upper approximations in a topological group and some properties of them are proved. In the fourth chapter, topological rough group and topological rough subgroups are de ned. In addition, homomorphic images of topological rough subgroups studied.