Reklam araçlarının kurum imajına katkısı (Trabzon İmperial Hastanesi örneği)
Contribution to corporate image advertising instruments (Trabzon Imperial Hospital instance)
- Tez No: 428195
- Danışmanlar: PROF. DR. DERYA TELLAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Reklamcılık, Advertising
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 138
Özet
Günümüzde sosyal ve ekonomik yaşam şartları gözönünde tutulduğunda, tüm kurum ve kuruluşların yoğun bir rekabet ortamında var olmaya çalıştıkları görülmektedir. Bu rekabet ortamı içerisinde de ön plana çıkabilmeleri için başarılı bir imaja sahip olmaları gerekmektedir. Başarılı bir kurumsal imaj oluşturulabilmesi için de reklamcılıktan faydalanılması gerekmektedir. Başarılı bir reklam çalışması hedef kitlenin ilgisini kuruluşa yönlendirir ve kuruluşun daha iyi tanınmasını sağlar. Bu bağlamda tez çalışmasında, sağlık sektöründe hizmet veren özel bir hastanenin kurumsal web sitesi ve sosyal ağ sayfaları reklamlar çerçevesinde analiz edilmiştir.
Özet (Çeviri)
The present social and economic living conditions account shall be taken of all institutions and organizations are struggling to exist in an intensely competitive environment. also in this competitive environment, it is necessary to have a successful image to be able to come to the fore. It should also be utilized in order to create a successful corporate image advertising. Public relations and advertising activities, directs the attention of the audience to the organization of a successful advertising efforts and provides better recognition of the organization. In this context, the thesis of a private hospital serving the health sector, corporate websites and social network pages were analyzed in the context ads.