Investment banking in Turkey a case study of Yatırımbank A.Ş.
Türkiye'de yatırım bankacılığı Yatırımbank A.Ş. üzerine bir vaka çalışması
  1. Tez No: 43286
  2. Yazar: V.IŞIL KILIÇ
  3. Danışmanlar: PROF.DR. ALAEDDİN TİTEYLİOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
öz TÜRKİYE'DE YATIRIM BANKACILI?I YATIRIMBANK A.Ş. ÜZERİNE BİR VAKA ÇALIŞMASI KILIÇ, Vedia Işıl Yüksek Lisans Tezi, İşletme Bölümü Tez Yöneticisi: Prof. Dr. Alaeddin TİLEYLİO?LU Şubat 1995, 86 sayfa Bu tezde, sermaye piyasalarının gelişmesinde yatırım bankacılığı faaliyetlerinin önemini göstermek için gelişmiş sermaye piyasalarindaki yatırım bankacılığı faaliyetleri ile gelişen bir piyasa olan Türkiye'deki uygulamalar incelenmiştir. İlk olarak, önde gelen finansal piyasalardaki uygulamalar açıklanmış, aynı zamanda yatırım bankalarının Türkiye'deki yeri ve rolü de tartışılmıştır. Türkiye'nin önde gelen yatırım bankalarından biri olan Yatırımbank A.Ş.'nin faaliyatleri incelenmiş ayrıca Emsan Beşyıldız'ın halka ilk arzı, Türkiye'deki yatırım bankacılığı uygulaması konusunda genel bir görüş vermesi için İncelenmiştir. Bilim Dalı Sayısal Kodu: 215.01.02. rv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT INVESTMENT BANKING IN TURKEY A CASE STUDY OF YATIRIMBANK A.Ş. KILIÇ, Vedia Işıl Master of Business Administration Supervisor: Prof. Dr. Alaeddin TİLEYLİO?LU February, 1995, 86 pages In this study, investment banking activities practiced in the well- developed capital markets and as an emerging market, the range of services provided in Turkey are examined in order to determine the importance of investment banking activities for the further development of the capital markets. The main function of investment banks in the major financial markets are explained first. The place and roles of investment banks in Turkey are also discussed. The activities of Yatinmbank A.Ş., one of the leading investment banks in Turkey, are studied and furthermore the case of the initial public offering of Emsan Beşyıldız is analysed in order to give a general view about the application of the investment banking business in Turkey. Science Code: 215.01.02. in