Kurumsal güvenilirliğin algılanan etkileri üzerine bir araştırma
A research on perceived impact of corporate credibility
- Tez No: 443289
- Danışmanlar: DOÇ. DR. İDİL KARADEMİRLİDAĞ SUHER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Halkla İlişkiler, İşletme, Public Relations, Business Administration
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 101
Özet
Kurumsal güvenilirlik ile ilgili araştırmalar, 2000'li yıllardan itibaren artmaya başlamıştır. Kurumsal güvenilirliğin hem kurum için hem de kurumun paydaşları için pek çok etkisi vardır. Bu çalışma, kurumsal güvenilirliğin algılanan etkilerine yönelik bir ön araştırmadır. Araştırmada kurumsal güvenilirliğin etkilediği faktörler ve etkilendiği faktörler incelenmiştir. Sonuçlara göre kurumsal güvenilirlik pek çok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Buna ek olarak kurumsal güvenilirlik pek çok faktöre göre de değişkenlik göstermemektedir.
Özet (Çeviri)
Research on corporate credibility, has been increasing since the 2000s. There are many effects of corporare credibility for corporate and corporate's stakeholders. This study is a preliminary study on the effects of perceived corporate credibility. In this research was examined factors that affect the corporate credibility and factors affecting the corporate credibility. According to the results corporate credibility is variability to many factors. In addition, corporate credibility is not variability to many factors.