Bilgisayar destekli fizik eğitimi
Computer aided physic education
  1. Tez No: 45193
  2. Yazar: NİLÜFER NORAS
  3. Danışmanlar: PROF.DR. MUSTAFA MERDAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Fizik ve Fizik Mühendisliği, Education and Training, Physics and Physics Engineering
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
ABSTRACT Masters Thesis Computer Aided Physics Education Nilüfer Noras Selçuk University Graduate School of Naturel and Applied Sciences Department of Physics Supervisor: Prof. Dr. Mustafa Merdan 1995, Page: 86 Jurv: Prof. Dr. Mustafa Merdan The purpose of this thesis is pointing out the importance and necessity of computer aided physics education and preparing computer programmes to be used in secondary level schools. In the introduction, current situation of the subject around the world is reviewed. In the third chapter materials and methods used is described in detail. Computer programmes for physics solves are prepared in the forth chapter. This programmes lists are in the fifth chapter. Then results is given in the last chapter. KEY WORDS: Computer, physics education, simulation, programme, university, teacher, student. II
Özet (Çeviri)
ÖZET Yüksek Lisans Tezi BİLGİSAYAR DESTEKLİ FİZİK E?İTİMİ Nilüfer Noras Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Ensütüsü Fizik Anabilim Dalı Danışman: Prof. Dr. Mustafa Merdan 1995, Sayfa;86 Jüri: Prof. Dr. Mustafa Merdan Bu tezin amacı; bilgisayar destekli fizik eğitiminin gerek ve önemini belirtmek ve ortaöğretim kurumlarında kullanılabilecek bilgisayar programlan hazırlamaktır. Giriş bölümünde dünyada bu konudaki çalışmalar anlatılmıştır. Tezin üçüncü bölümünde materyal ve metodlann kullanımı üzerinde durulmuştur. Dördüncü bölümde fizik problemleri için bilgisayar programlan hazırlanmıştır. Beşinci bölümde bu programların listeleri yer almaktadır. Altıncı bölümde sonuç ve öneriler bulunmaktadır. ANAHTAR KELİMELER: Bilgisayar, fizik eğitimi, canlandırma, program, üniversite, öğretmen, öğrenci. III