Bir bağ evinin ısıtma sisteminin ısı pompası ve konvansiyonel ısıtma sistemi ile karşılaştırılması
A comparison of the conventional heating system and the heating system of the vineyard house's pump
- Tez No: 468080
- Danışmanlar: PROF. DR. AHMET CİHAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 76
Özet
Isı pompası konvansiyonel sistemlerdeki yakıtların ülkemizde artması ve diğer yakıtlarla çalışan doğal kaynaklı ısıtma sistemlerinin çevreye verdikleri zararlardan dolayı önemi artmıştır. Isı pompası, artmakta olan insan nüfusundan dolayı buna bağlı olarak yükselen enerji tüketimi grafiği gibi nedenlerden dolayı daha fazla tercih edilmeye başlanan bir sistem olmuştur. Buradaki yegane amaç hem çevreye zararı minimize etmek hem de doğadaki kaynaklardan faydalanarak ekonomik açıdan elverişli ve kullanışlı bir sistemi yaygın hale getirmektir. Burada oluşacak avantaj ve dezavantajlar belirtilmiştir.
Özet (Çeviri)
The heat pump has increased due to the increase in the fuels in conventional systems and the damage caused by the natural heating systems that work with other fuels. The heat pump has become a system that is being used more frequently due to reasons such as rising energy consumption chart due to the increasing human population. The unique purpose of this is to make both a favorable and useful system economically feasible by minimizing the damage to the environment and taking advantage of the natural resources. Here are the advantages and disadvantages to be created.