Kongre etkinliklerinin 2000'li yıllarda turizm sektörüne katkıları
Contributions of the congress events to tourism industry in the 2000s
- Tez No: 468474
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. PERİHAN PAKSOY ÇAVUŞOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Turizm, İşletme, Tourism, Business Administration
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 120
Özet
Türkiye'de kongre turizmi sektörü en karlı sektörlerden biri haline gelmiştir. Bu da rekabete ortam hazırlamıştır. Kongre turizmi işletmeleri, rekabet ortamında tutunabilmek için, hizmet kalitesinde iyileştirmeler yapmalıdır. Kongre turizmi en fazla gelir getiren turizm türlerinden birisidir. Kongre turizmine katılanların gelir ve kültür düzeylerinin yüksek olması, kongre turizminin etkilerinin genel turizme göre daha fazla olmasına sebep olmaktadır. Kongre organizasyonları ayrıntılı çalışma, yoğun hazırlık dönemi ve bilgi birikimini gerektirir. Bu sebeple kongre organizasyonlarının profesyonel kurumlar tarafından yapılması gerekmektedir.
Özet (Çeviri)
Tourism industry is the one of the most profitable sector in Turkey. This is in turn brings about competition. Congress tourism businesses has worked to improve service than to remain in this competitive environment. Congress tourism has more income that any other tourism kind. Since the participants have high income and culture levels, the effects of congress tourism are much more than that of general tourism. Organization of congress requires detailed study, intensive preparation period and knowledge accumulation. Thus, organizations of congress should be made by professional individuals and institutions