Acil servis hemşirelerinin tolerans düzeyi ve etkileyen faktörler
Tolerance level of emergency service nurses and the affecting factors
- Tez No: 468753
- Danışmanlar: DOÇ. DR. TÜRKER YARDAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Hemşirelik, Nursing
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ondokuz Mayıs Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Acil Tıp Hemşireliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 73
Özet
Amaç: Acil serviste çalışan hemşirelerin tolerans düzeylerini ve etkileyen faktörleri belirlemek amacıyla kesitsel bir araştırma olarak planlanmıştır. Materyal ve Metot: Bu Araştırma Samsun ili ve ilçelerindeki hastanelerin acil servislerinde çalışan 260 hemşirenin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Veriler hemşireleri tanıtıcı bilgi formu ve Tolerans Ölçeği kullanılarak toplanmıştır. Verilerin yüzde, ortanca (min-maks) şeklinde sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
Aim: This study was planned as a cross-sectional study to determine the tolerance level of the nurses working in emergency departments and the factors affecting this tolerance. Material and Method: The study was carried out with the participation of 260 nurses working in the emergency departments in Samsun city and its districts. The data were collected using nurses' descriptive information form and Tolerance Scale. Precentage, median (min-max) Presented.