Eğlence pazarlaması: 'Parkantep örneği'
Entertainment marketing: 'Parkantep case'
  1. Tez No: 469155
  2. Yazar: DAMLA ÖZELBİSTAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AHMET TAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 83
Özet
Eğlence pazarlamasında amaç, hedef kitleye boş zamanlarında değerlendirebilecekleri eğlenceli deneyimler sunmaktır. Bu eğlenceli faaliyetler sayesinde tüketiciler ruh ve bedenlerini dinlendirerek günlük koşuşturmalarından uzaklaşma fırsatı bulmaktadırlar. Son yıllarda eğlence pazarlaması tüm dünyada büyük bir gelişme göstermiş ve eğlence pazarında hizmet sunan örgütler çoğalmıştır. Artan rekabet, işletmelerin pazarlama, yöntem ve stratejilerini daha titiz planlamalarını gerektirmektedir. Araştırma ile eğlence pazarlaması kapsamında ParkAntep'in, ziyaretçiler tarafından nasıl algılandığını ortaya koymayı amaçlamaktadır. Araştırmada farklı yaştaki, farklı medeni durumdaki ve farklı aile birey sayısına sahip olan ziyaretçilerin cevapları farklı olabildiği ve yaşın, medeni durumun ve aile birey sayısının cevaplar üzerinde bir etkisi olduğu görülmüştür.
Özet (Çeviri)
The goal in entertainment marketing is to provide entertaining experiences that the target audience can consume in their free time. Thanks to these fun activities, consumers are able to relax their soul and body and get away from their daily hustle and bustle. In recent years, entertainment marketing has made great progress all over the world and organizations that provide services in the entertainment market have increased. Increasing competition requires more rigorous planning of marketing methods and strategies. The aim of this thesis is to analize, from entertainment marketing perspective, how ParkAntep is recognized by its visitors. Respondents with different age, different marital status, and different family members have different answers. Age, marital status and number of family members are found to have an effect on the answers.