The factors affecting integration of communication on multi-screen digital story telling design for autotmotive consumers
Otomotiv tüketicileri için çok ekran dijital hikaye anlatımı dizaynını etkileyen faktörler
- Tez No: 475439
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ELİF KARAOSMANOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İletişim Bilimleri, İşletme, Communication Sciences, Business Administration
- Yıl: 2017
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Pazarlama Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 70
Özet
Günümüzde iletişim, teknolojinin gelişmesi, tüketici davranışlarının değişmesi ve rekabetin artması nedenleriyle, evrilmiştir. Dijital mecraların takip edilebilirliği, hedefleme kabiliyeti ve yönetim maliyeti gibi unsurlar, promosyonel iletişimin öncelikli tercihi olmasını sağlamıştır. Otomotiv sektörü de bu süreçten etkilenmiş ve iletişimini çoklu ekran anlayışıyla sürdürmeye başlamıştır. Otomotiv tüketicilerinin satın alma kararını önemli ölçüde etkileyen bir diğer unsur ise ürünlere yüklenen anlam ve ürün hikayelerinin hedef kitleye uyumluluğu olarak öne çıkmaktadır.
Özet (Çeviri)
Nowadays, communication has evolved in accordance with technological advancements, harsh competition and the change on consumer behavior. Digital channels become priority option for marketers due to, traceability, targeting possibilities and cost efficiency characteristics. Automotive sector has also effected by those advancements and developments. Another element that affects the decision making process of automotive consumers is the value added to the products and the stories of the brand and products.