Sosyal medyada pazarlama stratejilerinin oluşturulması ve telekomünikasyon sektörüne ilişkin bir uygulama
  1. Tez No: 478804
  2. Yazar: BÜŞRA HACIHASANOĞLU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ÖZGÜR ÇENGEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Dış Ticaret Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Küresel Pazarlama ve Marka Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 108
Özet
Pazarlama, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak, onlarda güven ve bağlılık oluşturmaktır. İşletmeler teknolojideki hızlı gelişmelere uyum sağlamak için yenilikler yapmak zorundadır. Günümüzde de teknolojik gelişmelerle birlikte pazarlamada dijital mecralara yönelim olmuştur. Artık dijital ortam, tüketicilerin satın alma kararları için giderek daha fazla önemli olmaktadır. Tüketicilerin online araçları aktif kullanımları, kişilerin satın alma davranışlarının da değişmesine neden olmuştur. Dijital ortamda satın alma ya da almama kararları deneyimlere göre de değişebilmektedir. Dolayısıyla işletmeler yeni pazarlama stratejileri oluşturmakta ve hedef kitlelere ulaşmayı amaçlamaktadırlar. Bu çalışmanın amacı da sosyal medyada pazarlama stratejilerinin araştırılmasıdır. Uygulama örneği olarak telekomünikasyon sektörü seçilmiştir.
Özet (Çeviri)
Marketing is to respond to the needs of the clients and to develop trust and faithfulness to the brand. Enterprises must make innovations in order to catch up with the rapid developments in technology. In our times, there has been an incline in marketing towards digital channels with the technological developments. Nowadays, digital channels are more and more important for the buying decisions of consumers because consumers share their own experience regarding the product via social media and affect the decisions of others. The active use of online tools by consumers also resulted in the change of purchasing behaviors of individuals. The decision to buy or not to buy in the digital atmosphere might vary in accordance with the experiences. Thus, enterprises establish new marketing strategies and aim at reaching new target groups. The purpose of this study is to research about the marketing strategies in the social media. As the sample of the implementation, the telecommunication sector has been chosen.