İnsan kaynakları yönetiminde performans değerlendirme ve yükseköğretim kurumunda uygulama
Performance evaluation in human resources management and implementation in higher education
- Tez No: 492764
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. UMUT HULUSİ İNAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Haliç Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 90
Özet
Her sektörde, mavi ve beyaz yaka olarak bilinen, temel iş kollarının bel kemiği olan birimlerin, insan kaynakları ve performans değerlendirmede ölçütlerinin belirlenmesi, var olan sistemin işleyişinin kontrolü ve yeni kuramlar kazandırmak adına yapılacak araştırmalar içermektedir. Çalışma saatlerindeki opsiyonun veya standartların belirlenmesi, üretimi veya hizmeti her ne olursa olsun günün rekabet şartlarına uygun politikaların belirlenmesi, sürekliliğin sağlanması, sahip oldukları kaynakları en etkin ve verimli şekilde kullanması adına bu araştırma işletmelere yön vermeyi amaçlamaktadır. Çalışma yapılırken 360 derece performans değerlendirme sistemi kullanılarak birimler arası farklılıklar değerlendirilecektir.
Özet (Çeviri)
In every sector, the units, which are known as blue and white collar units, which are the backbone of basic business lines, determine the criteria for human resources and performance evaluation, research to be done to control the operation of the existing system and to gain new theories. This research aims to direct these operations in order to determine of option or standards during working hours, to appropriate the policies or standards nowadays competition conditions regardless of the production or service, to ensure the continuity and to use the resources they have in the most efficient and productive way. In this working process, 360 degree performance evaluation system will be used to evaluate differences between units.