Tedavide kullanılan biyoparçalanır stentin teknik dosyasının hazırlanması
Preparation of technical file for bi̇odegradable stent used in the treatment
  1. Tez No: 496883
  2. Yazar: DOĞA İLHAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ZELİHAGÜL DEĞİM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eczacılık ve Farmakoloji, Pharmacy and Pharmacology
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Farmasötik Teknoloji Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Endüstriyel Eczacılık Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 130
Özet
Tıbbi cihazlar sağlık sektöründe önem kazanmaktadır. Tıbbi cihaz geliştiren ve üreten firmalar için en önemli konulardan biri teknik dosya gerekliliklerinin güncellenmesi ve süreç içinde uygulanabilir olmasıdır. Biyoparçalanır özellikte olan, tekrar daralmanın önlenmesi için kullanılan tıbbi cihaz olan stent şeklinin teknik dosyasının hazırlanması için gerekli bölümlerin neler olduğunun saptanması, kritik parametrelerinin neler olduğunun belirlenmesi ve böyle bir başvuru yapacaklara yol gösterici olabilecek örnek bir başvuru dosyasının hazırlanması ile gerekli bölümlerin açıklanmasını içeren bir tez çalışmasının yapılması amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
Medical devices are becoming more important in the health care sector. One of the major issues for companies developing and producing medical devices is to be updated on the technical file requirements and implement them in the process. The aim of the thesis is the identification of technical file of the biodegradable stent which is used for prevent restonosis. For this purpose required parts and critical parameters are defined for preparation of the technical file which may guide such application.