Digital transformation of telecommunications industry
Telekomünikasyon sektöründe dijital dönüşüm
  1. Tez No: 511730
  2. Yazar: MEHMET ÖZKAYA
  3. Danışmanlar: DR. FATMA CEYDA SÜER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 130
Özet
Telekom endüstrisi, bilgi işlem teknolojisini ve iş destek sistemlerini değiştirerek, yakınsama, operasyonel verimlilik ve maliyet azaltmaya odaklandı. Mobil, geniş bant, kablo ve uydu servis şirketleri de dahil olmak üzere küresel telekomünikasyon hizmetleri sektöründe sistemlerinin dijital dönüşümü dalgası başlamıştır. Operatörler, IT sistemlerinin ve özellikle BSS sistemlerinin oynadığı rolü yeniden tanımlamalıdır, bu yüzden artık sadece arka uç sistemleri olarak görülmezler, bunun yerine inovasyon odaklı çalışarak servis gerçekleştirme zinciri ve müşteri odaklı bir hale gelmelerini sağlamalıdır.Bunu sağlamak adına operatorler tamamen yeni bir dijital dönüşüm sürecine adapte olmalıdır.
Özet (Çeviri)
Telecom industry changed information technology and business support systems, focusing on convergence, operational efficiency and cost reduction. Global communication services industry fixed, including mobile, broadband, cable and satellite service companies are a wave of digital transformation of their core systems. Operators should required to redefine the role played by their IT and, specifically BSS systems, whereby they are no longer viewed as back-end systems but true business enablers that actually drive their businesses allowing them to focus on true innovation instead of execution and are an integral part of the service delivery chain and their customers' experience.Operators should be adopted as a whole new digital transformation organization.