The role of time management in the implementation of engineering project management (Case study in the Erbil/Iraq)
Proje yönetiminin mühendisliğinde zaman yönetim rolü (Irak/Erbil bölgesinde bir vaka çalışması)
  1. Tez No: 512251
  2. Yazar: ZANDI JABBAR AZEEZ AZEEZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SAİT PATIR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bingöl Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 118
Özet
Bu çalışma, zaman yönetiminin proje yönetiminin etkilerini belirlemeyi amaçlamıştır. Bu hedefe ulaşmak için, çalışmanın hedef popülasyonu analiz için uygun olan rasgele seçilmiş 90 mühendislik işçisidir. Zaman yönetiminin projenin etkinliği üzerindeki ilişkisini ve etkisini tespit etmeye çalıştık. Daha sonra SPSS kullanarak anketin sonuçlarını analiz edip ve konuyu ele almak için bilgi ve veri toplamak üzere anket uyguladık. Ana mesaj gibi; çalışma da şu konuları belirlemeye çalışacağız: • Zaman yönetiminin doğasını ve yönetim faaliyetleriyle ilişkisini belirlemek . • Mühendislik sözleşmesi dahil olmak üzere proje sürecini belirlemek. • Projede zaman yönetimi tanımlamak, şeklihdedir. Çalişmanın en önemli sonuçları şu şekilde açıklanabilir: 1-Zaman başarılı bir şekilde planlan dığıda, yönetimin günün her saatin en iyi şekilde değerlendirir. Bu, planladığımız günün her saatinin, ihtiyaç duyduğumuz tüm işleri en verimli şekilde yerine getirmesi için idarenin hazırladığı programa göre kullanılması anlamına gelir. 2. Zaman yönetimi ve verimliliğinin mühendislik projelerinin verimliliğini artırmaya katkıda bulunduğunu göstermektedir. 3.Zaman yönetimi ve mühendislik proje yönetimi arasındaki bağlantı, organizasyonun üst yönetiminin zaman kaybını azaltmaktadır.
Özet (Çeviri)
This study aimed to determine the effects of project management on time management. To achieve this goal, the target population of the study is 90 randomly selected engineering workers suitable for analysis. We tried to determine the relationship and influence of time management on the effectiveness of the project. We then used SPSS to analyze the results of the survey and to conduct a survey to gather information and data to address the issue. Like the main message. We will also try to determine the following topics: • Determine the nature of time management and its relation to management activities. • Identify the project process, including the engineering contract. • It is the way to define time management in the project. The most important results of the study can be explained as follows: 1- Time is best when successful plans are out, management is always on time every day. This means that every hour of the day we plan is to be used according to the program the instructor has prepared to fulfill all the work we need most efficiently. 2. It shows that time management and efficiency contribute to increasing the efficiency of engineering projects. 3. The link between time management and engineering project management reduces the time loss of the senior management of the organization.