Hazır giyim sektöründe franchising uygulaması üzerine bir araştırma
- Tez No: 52546
- Danışmanlar: DOÇ.DR. İZZET GÜMÜŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Labour Economics and Industrial Relations
- Yıl: 1996
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 103
Özet
ÖZET Bu çalışmada, özellikle hazargiyim sektöründe franchising sistemi uygulaması başlığı altında, franchising sisteminin, sektöre, ülke ekonomisine ve franchise alan işletmelere getireceği katkıların ortaya konmasına çalışılmıştır. Birinci bölümde genel olarak hazır giyim sektörü ve franchising hakkında bilgi verilerek, çalışma konusunun sektör açısından önemi vurgulanmıştir. İkinci bölümde literatür incelenerek konu ile ilgili bilgiler aktarılmış; çalışmayla ilgili araştırmalara yer verilmiştir. Üçüncü bölümde kullanılan materyal ve materyalin değerlendirme şekli olan yöntem hakkında bilgi verilmiştir. Dördüncü bölümde literatür taranarak elde edilen bulgular araştırma sonuçlarıyla ilişki kurularak bir sonuca ulaşılmaya çahşılmıştır. Beşinci bölümde araştırmadan elde edilen bulgular doğrultusunda bir sonuca varılmış ve sonuçlara ilişkin önerilere yer verilmiştir. 111
Özet (Çeviri)
ABSTRACT In this study, especially the title of the application of franchising system in the sector of ready-wearing and it is tried to expose how the franchising system support this sector and country's economic and franchise area undertaking. In the first chapter, it is given knowledge about ready wearing sector and franchising, the subject of the study how the subject of the study important about the sector is explained. In the second chapter, the literature has been studied and the knowledge about the subject was given and the researches about the subject placed in this section. In the third chapter, it is given some knowledge about the material and the style of appraisement of material and method. In the fourth chapter, the literature has been studied and the knowledge which is handed in this research has been studied the relationship between the research results in order to reach a conclusion. In the fifth chapter, according to the knowledge which has been handed in this research it is tried to reach a conclusion and due to the conclusion some suggestions were given at the end. IV