Ayazini, Basırlar, Eskieğmir (Afyon) florası
  1. Tez No: 55259
  2. Yazar: FERRUH AŞÇI
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. ZEKİ AYTAÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyoloji, Biology
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 74
Özet
AYAZİNİ, BASIKLAR, ESKİE?MİR (AFYON) FLORASI (Yüksek Lisans Tezi) Ferruh AŞÇI GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMİLERİ ENSTİTÜSÜ ŞUBAT 1996 ÖZ Araştırma alanı Afyon ili İnsaniye ilçesi sınırları içerisindedir. Bu çalışmada 630 bitki örneği toplanmış ve bunların değerlendirilmesi ile 57 familyaya ait 217 cins 340 takson tespit edilmiştir. Bunlardan 42 takson endemik olup, endemizim oranı %13.0' dir. Tohumsuz bitkiler {Cyrptogamae) 6, Tohumlu bitkiler toplam 334' dir {Gymmospermae 2, Angiospermae 332). Taksonların Fitocoğrafik bölgere dağılımı ise şöyledir: İran- Turan Elementleri 4 1 (%12.08), Akdeniz Elementleri 38 (%11.17), Avrupa-Sibirya Elementleri 19 (%5.58), ve diğerleri 242 (%71. 1-7) dir. 340 taksondan 57 takson B3 karesi için yeni kayıttır. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez Yöneticisi 401.03.04 Flora, Afyon, Türkiye 77 Yrd. Doç. Dr. ZEKİ AYTAÇ I
Özet (Çeviri)
FLORA of AYAZİNİ, BASIKLAR and ESKİE?MİR (AFYON) (Master Thesis) Ferruh AŞÇI GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE of SCIENCE and TECHNOLOGY FEBRUARY 1996 ABSTRACT The research area is situated in AFYON Ihsaniye province. In this study 630 plant specimens were collected. The flora of this research area composed of 57 families 217 genera and 340 taxa which are in specific and infraspecific rank. 42 taxa are endemic (%13.0). Cyrptogamae is 6, Spermatophyta is 334 (Gymnospermae 2, Angiospermae 332). Phytogeographical elements of the area are as follows: Irano-Turanien elements 41 (%12.08), Mediterranean elements 38 (%11.17), Euro-Siberian elements 19 (%5.58), of them belong to and the others are 242 (%71.17). 57 taxa are new record for B3 square. Science code Key words Page number Adviser 401.03.04 Flora, Afyon, Turkey 77 Yrd. Doç. Dr. ZEKİ AYTAÇ II