Eğitim kurumlarında sosyal medya pazarlaması ve uygulamaları: Denizli'de eğitim veren kurumlarda bir araştırma
Social media marketing and applications in education as institution: A research in Denizli teaching institution
  1. Tez No: 552788
  2. Yazar: NECLA DOĞAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SÜLEYMAN BARUTÇU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, İşletme, Education and Training, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Pamukkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 96
Özet
Sosyal medya pazarlaması, şirketlerin ve kurumların müşterisi ile etkileşime girdiği ve bu sayede iletişim kurarak müşterisine hizmet sundukları bir süreçtir. Bu çalışmada Denizli'de eğitim veren kurumların sosyal medya pazarlama uygulamalarını ne kadar aktif kullandıkları analiz edilmiştir. Çalışmanın sonucunda, eğitim kurumlarının sosyal medyadan faydalanmak istedikleri tespit edilmiştir. Ayrıca sosyal medya uygulamalarını pazarlama aracı olarak kullanmak istedikleri sonucuna ulaşılmıştır. Diğer bir bulgu ise, idari kadroda olanların sosyal medya kullanımına öğretmenlere nazaran daha çok ağırlık verdikleri ortaya çıkmıştır.
Özet (Çeviri)
Social media marketing is a process in which companies and institutions interact with their customers and thus communicate and provide services to their customers. In this study, education institutions in Denizli is analized the active use of marketing practices through. As a result of the study, it is determined that educational institutions want to benefit from social media. In addition, it is concluded that they want to use social media applications as a marketing tool. Another finding ıt has been found out another finding is that it was found out who are in administrative positions put more emphasis on the use of social media than the teachers.