Özel güvenlik görevlilerinin çalışma yaşamı kalitesi ve işten ayrılma niyeti ilişkisi üzerine bir araştırma
A study on the relationships among the quality of work life and turnover intention of private security guards
  1. Tez No: 552906
  2. Yazar: ÖZGÜR BEKTAŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. OĞUZ BAŞOL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, İşletme, Public Administration, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırklareli Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 122
Özet
Mevcut araştırmanın amacı özel güvenlik sektöründe istihdam edilen çalışanların çalışma yaşamı kalitesi algıları ile çalışanların işten ayrılma niyeti arasındaki ilişkinin tespit edilmesidir. Bu amaçla Edirne ilinde özel güvenlik sektöründe çalışan katılımcılara, demografik özellikleri, çalışma yaşamı kalitesi algıları ve işten ayrılma niyetlerini tespit etmeye yönelik 34 soru ve 3 bölümden oluşan anket formu uygulanmıştır.
Özet (Çeviri)
This research aims to examine wheather there is a relation between perception of quality of worklife and turnover intention, in which people who work in private security sector. For this reason, in Edirne province, a survey which is consist of 34 question and 3 volume, was applied to 533 participantin private security sector in order to determine if there is a relation between demographic factors, perception of quality of worklife and turnover intention.