Birleşik Krallık (İngiltere) ve Türkiye' de gençlere yönelik uygulanan istihdam politikaları ve sonuçları
Employment policies that applied for youth and its results in United Kingdom (England) and Turkey
  1. Tez No: 616130
  2. Yazar: İLHAN ACAR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. TUNCAY GÜLOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Labour Economics and Industrial Relations
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yalova Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Sosyal Politika Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 156
Özet
Bu çalışmada Türkiye ile Birleşik Krallık' ta gençlere yönelik uygulanan istihdam politikaları ele alınmıştır. Çalışmanın birinci bölümde Türkiye ve ikinci bölümünde Birleşik Krallık' ta gençler açısında iş piyasası durumu ele alındıktan sonra 16-24 yaş arası gençler için uygulanan aktif ve pasif istihdam politikaları ortaya konmuş ve uygulamaların analizi yapılmıştır. Üçüncü bölümünde ise her iki ülke karşılaştırması ortaya konmuştur
Özet (Çeviri)
This study mentions about the employment policies practiced both in Turkey and United Kingdom. In parts one and two, are explained employment possibilities and both active and passive practices of employment policies including some analysis for the young people of the ages between 16-24 respectively Turkey and United Kingdom. Part third compares both countries on the same aspect.