İki değişkenli Beta operatörleri için Voronovskaja ve Grüss-Voronovskaja tipi kestirimler
Voronovskaja and Grüss-Voronovskaja type estimates for bivariate Beta operators
  1. Tez No: 640785
  2. Yazar: AYDENİZ KARAKÜLAH
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALİ OLGUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
Bu tez üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Giriş ve tezde kullanılan tanımlar ve temel teoremler verilmiştir. Tezin ikinci bölümünde iki değişkenli Beta operatörleri için bazı Lemmalar ve bu lemmalar kullanılarak operatörün yakınsaklık özellikleri ile ilgili bazı teoremler verilmiştir. Tezin üçüncü bölümü ise Tartışma ve Sonuç kısmı için ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of three chapters. In the first chapter, definitions and basic theorems used in introduction and thesis are given. In the second part of the thesis, some Lemmas for bivariate Beta operators and some theorems about the convergence properties of the operator are given by using these lemmas. The third part of the thesis is reserved for the conclusion and discussion part.